Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Separatory magnetyczne Valvex – niezawodny sposób na ochronę instalacji

Na skutek korozji metalu lub osadzania się kamienia z wody, powstają zanieczyszczenia, które stanowią zagrożenie dla poprawnego funkcjonowania instalacji.
Tu z pomocą przychodzą nowe produkty marki Valvex – separatory magnetyczne V–PURE DN 25 i H–PURE DN 32.

Separator magnetyczny H–PURE DN 32 dedykowany jest do montażu na rurociągach poziomych. Stosuje się go w celu ochrony instalacji i urządzeń bazujących na armaturze o dużej przepustowości – zwłaszcza do instalacji z pompami ciepła. Dzięki uzyskaniu dużego współczynnika Kv z powodzeniem można go stosować w instalacjach, w których niezbędne są wysokie wartości przepływów. Współczynnik przepływu Kv dla tego separatora wynosi aż 16,25 m³/h.

Separator V–PURE DN 25 ma zastosowanie zarówno w rurociągach poziomych, jak i pionowych. Wynika to z umiejscowienia w nim obrotowego kołnierza przyłączeniowego o średnicy przyłączy 1”. Szczególnie polecany jest do ochrony systemów z kotłami gazowymi i do instalacji, w których niezbędna jest oszczędność miejsca oraz dowolność w wyborze pozycji montażu separatora.

Oba modele łączą wspólne funkcje:
• rdzeń magnetyczny o sile 11 000 [Gs] odpowiada za wychwycenie cząstek magnetycznych;
• filtr siatkowy ze stali nierdzewnej 800 [µm] oddziela zanieczyszczenia stałe;
• transparenty osadnik gwarantuje lepszą kontrolę nad nagromadzeniem osadów w zbiorniku, jednocześnie umożliwiając aplikację środków uzdatniających;
• obrotowy, kątowy zawór spustowy zapewnia komfort czyszczenia separatora;
• zawór odpowietrzający z pokrętłem umożliwia szybkie usunięcie powietrza nagromadzonego w separatorze.

Niezależnie od wyboru, oba urządzenia stanowią niezawodną i skuteczną alternatywę ochrony nawet najbardziej zaawansowanych instalacji.

Zapraszamy do oddziałów!

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy