Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Pompa obiegowa ALPHA1 – jeden zamiennik, jedno rozwiązanie

W odróżnieniu od pomp cyrkulacyjnych, o których pisaliśmy TUTAJ, pompy obiegowe pracują przede wszystkim w instalacjach grzewczych i klimatyzacyjnych.

Zadaniem pomp pracujących w instalacjach grzewczych jest wymuszenie obiegu czynnika grzewczego, najczęściej wody lub mieszaniny wody z glikolem, by zapewnić rozprowadzenie ciepła w budynku. Najbardziej efektywnym rozwiązaniem jest montaż pompy blisko źródła ciepła np. kotła.
Pompy obiegowe mogą być montowane jako urządzenia oddzielne w instalacjach grzejnikowych, ogrzewania podłogowego, jak również w instalacjach mieszanych. Mogą także być elementem rozdzielaczy w instalacjach ogrzewania podłogowego oraz elementem kotłów, pracujących w ww. rodzajach instalacji grzewczych.

Pompy obiegowe są kluczowym elementem instalacji grzewczej i pracują przez cały długi sezon grzewczy. Dla uzyskania oszczędności kosztów ogrzewania istotna jest zatem ich efektywność energetyczna.

Przykładem nowoczesnej, niezawodnej i efektywnej energetycznie pompy obiegowej jest ALPHA1 L firmy Grundfos.

Najważniejsze zalety pomp ALPHA1 L:

● Uniwersalność – można wykorzystać ją w praktycznie każdym rodzaju domowej instalacji grzewczej.
● Pompa umożliwia łatwe ustawienie trybu pracy, dzięki czytelnemu panelowi sterowania.
● Wysoka efektywność energetyczna.
● Dzięki aplikacji GO REPLACE, montaż nowej bądź wymiana starej stają się proste.
● ALPHA1 L może być montowana w instalacji oddzielnie lub jako pompa kotłowa, gdyż jest wyposażona w wejście sygnału sterującego PWM.

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy