Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Rekuperatory RED X-VENT

Kompletny system rekuperacji RED X-VENT składa się przede wszystkim z centrali rekuperacyjnych, skrzynek rozdzielczych, czerpni i wyrzutni aluminiowych, rur elastycznych i filtrów do rekuperatorów.

Ciche i wydajne rekuperatory o wysokiej sprawności

Rekuperatory RED X-VENT mają wydajność przepływu powietrza na poziomie nawet 600 m3/h. Do domów o powierzchni do 200 m2 polecamy urządzenia o wydajności na poziomie ok. 300-400 m3/h, które również mamy w ofercie.

Wszystkie rekuperatory cechuje sprawność odzysku ciepła z powietrza wywiewanego na poziomie 96%. Jest osiągana za pomocą przeciwprądowych wymienników ciepła, które są uznawane za najefektywniejszą metodę przekazywania ciepła nawiewanemu powietrzu w stosunku do alternatywnych technologii dostępnych na rynku.

Zadbano o odpowiednią szczelność wymienników – zużyte wywiewane powietrze z dwutlenkiem węgla i nadmierną wilgocią nie miesza się z czystym, doprowadzanym z zewnątrz.

Wybrane modele są wyposażone w wymienniki gotowe do odzysku 20% wilgoci. Jest to rozwiązanie poprawiające komfort funkcjonowania w budynku w efekcie wzrostu temperatury odczuwalnej oraz zapobiegające pojawianiu się pleśni.

Rekuperatory RED X-VENT operują w zakresie głośności od 38 do 44 dB. To tyle, co przeciętna lodówka.

W rekuperatorach zastosowano automatyczny bypass. Oznacza to, że chłodne powietrze zasysane z zewnątrz trafia do domu z pominięciem wymiennika ciepła. W okresie letnim, gdy temperatura w nocy jest niższa, urządzenie doprowadza po zmroku przyjemne i świeże powietrze, co pozwala zwiększyć komfort cieplny w kolejnym upalnym dniu.

Rekuperatory RED X-VENT mają system antyzamrożeniowy. Dzięki niemu podczas mrozów, gdy wilgotne, ciepłe powietrze jest wydmuchiwane z pomieszczeń, nie dochodzi do jego skraplania i zamarzania w następstwie kontaktu z wymiennikiem ciepła. System odpowiada za to, ile powietrza przepływa przez wymiennik – wydajność jest zachowana, a problem zamarzania rozwiązany.

W wybranych modelach można ręcznie regulować przepływ powietrza – ustala się pożądaną ilość powietrza, a urządzenie samo dostosowuje moc wentylatorów. Uwzględnia przy tym poziom zabrudzenia filtrów i innych oporów obecnych w instalacji.

Regulację można przeprowadzić przez sieć domową Wi-Fi lub przez Bluetooth po sparowaniu urządzeń.

Trwałość urządzeń zapewnia stalowa obudowa.

Filtry powietrza zapewniające dopływ świeżego powietrza

Rekuperatory RED X-VENT są wyposażone w system podwójnego oczyszczania powietrza Double Air Clear. Najpierw zasysane z zewnątrz powietrze natrafia na matę filtracyjną ISO Coarse 50%, która usuwa większe zanieczyszczenia – owady, pyły kwiatów, popiół, liście itd. Potem filtr zatrzymuje drobnoustroje, zarodniki i pyły zawieszone (PM10, PM2,5 i PM1,0).

Zużycie energii elektrycznej

Rekuperatory RED X-VENT zużywają ok. 175 W w przypadku modeli dedykowanych do małych i średnich domów, a wersje przeznaczone do większych budynków cechuje zużycie na poziomie 237 W.

Skrzynki rozdzielcze

Polecamy skrzynki rozdzielcze do rozprowadzenia powietrza. Mogą służyć jako łącznik dla kilku kanałów usuwających zużyte powietrze. Skrzynki RED X-VENT są małe, trwałe i oferują liczne możliwości konfiguracji przyłączy. Są też płaskie, co ułatwia montaż na stropie lub suficie podwieszanym.

Są wykonane z wytrzymałej blachy z powłoką z alucynku o właściwościach antykorozyjnych.

Żeby wyeliminować hałas, cała wewnętrzna powierzchnia jest pokryta otwartokomórkową izolacją akustyczną.

Króćce w skrzynkach rozdzielczych RED X-VENT montuje i demontuje się łatwo. Możliwe jest swobodne przekładanie zaślepek i króćców, tak aby dostosować skrzynkę do projektu instalacji rekuperacyjnej. Montaż rury polega na wciśnięciu jej pewnym ruchem do króćca, który zablokuje ją zawleczkami. Po podpięciu możliwy jest swobodny obrót rurą i ustawienie go zgodnie z planem.

Nad połączeniami króćców ze skrzynką czuwa opatentowany system montażu z zawleczkami uniemożliwiającymi samoistne wypięcie. Nie ma ryzyka przypadkowego wykręcenia króćca.

Skontaktuj się z nami!

west Pozostałe marki
Aktualności