Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Armatura instalacji CO i CWU

Trwałe rozdzielacze do ogrzewania podłogowego wraz z modułami mieszającymi

Mosiężne i stalowe rozdzielacze RED sprawdzą się w systemie ogrzewania podłogowego. Oferujemy wersje od 2-drogowych do nawet 12-drogowych z nyplami, z zaworami odcinającymi, z zaworami termostatycznymi i przepływomierzami. Wybór tak szeroki, aby znalezienie rozwiązania odpowiednie dla domu było łatwe i szybkie.


Mamy w ofercie natynkowe i podtynkowe szafki z blachy ocynkowanej ogniowo. Są malowane proszkowo farbą poliestrowo-epoksydową. Dzięki ściąganym plecom, montaż rozdzielacza jest łatwy. W asortymencie znajdują się również modele z miejscem na listwę sterującą.


Przed rozdzielaczem warto zamontować moduł mieszający RED. Składa się z zaworu mieszającego ATM, pompy obiegowej, termometrów na zasilaniu i powrocie oraz zaworu odcinającego. Dzięki niemu zapewniony jest dopływ czynnika o właściwej temperaturze do rozdzielacza. Polecamy instalowanie go pomiędzy źródłem ciepła a rozdzielaczem. Potem wystarczy ustawić stałą temperaturę cieczy (w zakresie 20-43 °C) za pomocą pokrętła zaworu mieszającego.

Filtry siatkowe do gazu i filtry osadnikowe

W instalacji zasilanej gazem mogą pojawić się zanieczyszczenia mechaniczne, co zmniejsza efektywność pracy systemu. Aby rozwiązać ten problem warto wykorzystać profesjonalne filtry siatkowe do gazu RED z dokładnością oczyszczania na poziomie 0.2 mm.
Filtry osadnikowe do wody RED wyłapią płynące rurami zanieczyszczenia, które zatrzymają się na ich siatkach zamiast osadzać się w instalacji i zmniejszać jej drożność. Pracują pod ciśnieniem do 10 bar i przy temperaturze maksymalnej 100°C. Korpus jest mosiężny, a filtr wykonano ze stali nierdzewnej.

Grupy pompowe obsługujące kilka obiegów grzewczych

Jeśli w instalacji centralnego ogrzewania będą dwa obiegi lub więcej, warto wybrać grupę pompową RED. Umożliwia niezależne sterowanie każdym z nich i utrzymanie odpowiedniej temperatury. Przydaje się szczególnie, gdy część pomieszczeń ma ogrzewanie podłogowe, a pozostałe klasyczne wysokotemperaturowe grzejniki ścienne.
Swobodny dostęp do grupy pompowej a zarazem odpowiednią izolację zapewnia spieniony polipropylen EPP. Materiał zachowuje kształt mimo działania wysokich temperatur, nie kruszy się, a obudowę z tego materiału można łatwo wielokrotnie demontować.
Urządzenia są dostępne zarówno z zaworem mieszającym, jak i bez, a także z pompą lub bez niej.
Zasilanie można podłączyć z prawej lub lewej strony grupy pompowej.

Wydajne i trwałe pompy do centralnego ogrzewania

Pompy CO RED wspomagają regulację przepływu czynnika przez instalację, doprowadzają go do grzejników, a wymuszając obieg chronią źródło ciepła przed uszkodzeniem. Dostosowują prędkość obrotową wirnika do ciśnienia w instalacji.
Produkty cechują się wysokim wskaźnikiem efektywności energetycznej EEI i klasą izolacji H. Maksymalna wysokość podnoszenia jest równa 3,8 m lub 5,5 m, a zakres funkcjonowania wynosi od 0,2 m3/h do 3,5 lub 4,5 m3/h (zależnie od modelu).
Jeśli krążący w instalacji osad doprowadzi do zablokowania wirnika, czyszczenie wykonuje się w bezproblemowo. Dostęp do wnętrza pompy jest łatwy i nie wymaga demontażu całego urządzenia.

Pompy cyrkulacyjne dostarczające wodę użytkową do najdalszych punktów odbioru

Pompa cyrkulacyjna przydaje się wszędzie tam, gdzie zbiorniki z ciepłą wodą użytkową są usytuowane daleko od punktów jej odbioru, a inwestor decyduje się na wdrożenie pętli cyrkulacyjnej CWU. Oferowane przez naszą markę RED rozwiązania pobierają mniej niż 30 W. Ich trwałość zapewnia mosiężny korpus. Są w stanie podnieść wodę na wysokość ok. 1,3 m.

Armatura pomiarowa i regulacyjna zapewniająca pełną kontrolę nad stanem instalacji grzewczej

Wśród armatury marki RED znajduje się również ta pomiarowa. Nasze manometry i termometry pomagają kontrolować sytuację w dowolnym miejscu w instalacji, a siłowniki utrzymują stałą temperaturę medium w obiegu grzewczym.
Rekomendujemy sprzęgła RED, które oddzielają kotły od instalacji C.O., równoważą przepływ medium i zapewniają odpowiednią pracę pomp cyrkulacyjnych. Regulują temperaturę powrotną cieczy i dbają o to, aby nie była ona zbyt niska.
Oprócz tego pod marką RED oferujemy mosiężne zawory mieszające z uszczelkami o-ring i teflonowymi pierścieniami ślizgowymi.
Drugim typem zaworów RED są membranowe zawory bezpieczeństwa zabezpieczające instalacje centralnego ogrzewania przed niepożądanym wzrostem ciśnienia. Ciecze w instalacji (glikol, woda i inne) są dla nich neutralne. Zawory składają się z mosiężnych korpusów z gwintami wewnętrznymi oraz pokrętła z tworzywa sztucznego umożliwiającego kontrolę poprawnego funkcjonowania. Kolor pokrętła wskazuje na przeznaczenie zaworu (czarny – instalacje solarne, czerwony – instalacje grzewcze, niebieski – instalacje ciepłej wody użytkowej).

Skontaktuj się z nami!

west Pozostałe marki
Aktualności