Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Naczynia wzbiorcze, reduktory ciśnienia, grupy bezpieczeństwa

Naczynia wyrównawcze (określane też mianem wzbiorczych) BASE stabilizują ciśnienie w instalacji centralnego ogrzewania lub ciepłej wody użytkowej. Minimalizują ryzyko zagotowania cieczy i uszkodzenia rur. Oferujemy czerwone (C.O.) i niebieskie (C.W.U.) naczynia przeponowe, które w razie wzrostu temperatury i ciśnienia, utrzymują parametry medium. Modele niebieskie, przeznaczone do obiegu C.W.U., cechuje maksymalne ciśnienie pracy 16 bar. Modele czerwone charakteryzuje maksymalne ciśnienie pracy 8 bar. W każdym z naczyń przeponowych można łatwo wymienić membranę z EPDM. Pozwala to utrzymać odpowiednią jakość i czystość wody w instalacji.

W komplecie z naczyniami polecamy reduktory ciśnienia BASE z manometrem, które pozwolą ustawić ciśnienie wylotowe w zakresie 1-4 barów, nawet jeśli na wlocie będzie wynosić 16 barów.

Nadmiernemu wzrostowi ciśnienia przeciwdziałają też grupy bezpieczeństwa BASE składające się z manometru, zaworu bezpieczeństwa i odpowietrznika. Umożliwiają m.in. ręczne spuszczenie wody przez zawór i obniżenie ciśnienia w układzie.

Skontaktuj się z nami!

west Pozostałe marki
Aktualności