Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Aktualności

Instalbud partnerem Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim

Z przyjemnością informujemy, że zostaliśmy partnerem Pokazowej Zagrody Żubrów w Zabytkowym Parku Pszczyńskim i wsparliśmy ochronę żubrów w Polsce.

Dla nas żubr to zwierzę szczególnie ważne, ponieważ jest jednym z symboli Pszczyny, skąd wywodzi się nasza firma.

W ramach współpracy zostaliśmy opiekunem 2-letniej żubrzyczki Plarysy, która przyszła na świat 1 czerwca 2021 r. Jej mamą jest Platanka II, a tatą majestatyczny samiec – Plisar.

W istniejącej od 2008 r. pszczyńskiej Zagrodzie mieszkają żubry europejskie nizinne, które na co dzień przemierzają okoliczne podmokłe polany i tereny leśne w poszukiwaniu pożywienia.

Żubry są największą atrakcją, jednak celem instytucji jest przybliżenie odwiedzającym całej różnorodności biologicznej niegdysiejszej Puszczy Pszczyńskiej. Podczas wizyty oprócz żubrów można zobaczyć również m.in. jelenie szlachetne, daniele zwyczajne i różnorodne ptactwo wodno-błotne.

W Zagrodzie organizowane są wydarzenia tematyczne, np. warsztaty edukacyjne dla najmłodszych prezentujące lokalną florę i faunę oraz kwestie związane z ochroną środowiska.

O nowinkach z życia Plarysy będziemy Was informować na bieżąco! Obserwujcie także naszego Facebooka – https://www.facebook.com/InstalbudJanosz

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy