Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Aktualności

Akademia Bezpiecznej Jazdy – ODTJ Cargo Jaworzno 22 lipca 2023

W ubiegłą sobotę spotkaliśmy się na specjalnie przygotowanym placu szkoleniowym w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy CARGO w Jaworznie. To druga część Akademii Bezpiecznej Jazdy w ramach promocji Vaillant Saunier Duval. Tym razem spotykamy się z fanami dwóch kółek.

Po krótkim wstępie, spotykamy się na placu manewrowym. Zaczynamy od instruktarzu i przechodzimy do praktycznej nauki umiejętności optymalnego doboru toru jazdy, precyzyjnego operowania gazem i hamulcami, swobodnej pracy wzrokiem oraz głębokiego składania się w zakręty. Nad każdym ćwiczeniem czuwają doświadczeni instruktorzy szkoły motocyklowej ADV Academy i od razu korygują złe nawyki oraz błędy.

Pierwszą część szkolenia kończy lunch, a po nim chwila odpoczynku.

Drugi etap jest już bardziej zaawansowany. Skupiamy się na opanowaniu techniki hamowania awaryjnego i hamowania w zakręcie. Do tego dochodzi bezpieczne ominięcie przeszkody oraz balansowanie ciałem. Ciekawym ćwiczeniem jest fiksacja wzroku, czyli tendencja do nieświadomego kierowania pojazdu w miejsce gdzie skupiony jest wzrok. To ćwiczenie uczy, że widząc zagrożenie, powinniśmy jak najszybciej szukać bezpiecznego toru jazdy, jak najszybciej odwrócić wzrok od zagrożenia i podjąć próbę ratowania sytuacji. To szczególnie ważna umiejętność.
Całodniowe szkolenie kończymy z dużym bagażem wiedzy i wartościowych wskazówek. Wierzymy, że po tym dniu znacząco wzrosną nasze umiejętności panowania nad motocyklem, co z kolei wpłynie na bezpieczeństwo nasze oraz innych uczestników ruchu.

Warto wspomnieć o atmosferze. Kursanci wspierali się i dzielili radami oraz doświadczeniem.

Akademię kończy rozdanie dyplomów, a my wyjeżdżamy z poczuciem pozyskania korzyści dla siebie w postaci solidnej dawki wiedzy i umiejętności.

Dziękujemy wszystkim za udział szkoleniu doskonalenia techniki jazdy motocyklem: Organizatorom – ADV Academy za rewelacyjne szkolenie, uczestnikom za wspólnie spędzony czas oraz naszemu Partnerowi – Vaillant Saunier Duval

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy