Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Stelaże podtynkowe Geberit

Stelaże podtynkowe do łazienki Geberit – elegancja tak samo ponadczasowa jak trwałość.

Czy zdarzyło Ci się wybrać coś, czego nie widać? W przypadku zestawów podtynkowych chodzi właśnie o to. By schować stelaż, a pokazać absolutne minimum, czyli miskę WC i przycisk spłukujący. Rozwiązanie takie jest estetyczne i pozwala łatwiej utrzymać porządek w toalecie. Jeśli dodasz trwałość, niezawodność i możliwość oszczędzenia wielu litrów wody, nie ma nad czym się zastanawiać. Jak jednak wybrać zestaw podtynkowy? Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Dlaczego zestaw podtynkowy? Bo to synonim wygody użytkowania i stylowej łazienki
Jeśli miska WC jest zamontowana na stelażu podtynkowym, masz łatwy dostęp do powierzchni pod nią. Dlatego łatwo zadbasz o higienę tej przestrzeni i doczyścisz każdy najdrobniejszy zakamarek.
Spójrz jednak szerzej. Wisząca miska WC to wygoda użytkowania całego pomieszczenia. Pierwszy raz tego typu rozwiązanie zamontowano w jednym ze szwajcarskich hoteli. Pionier tego pomysłu, firma Geberit, zachęcił właścicieli obiektu, podkreślając, że w stosunkowo niewielkich łazienkach będzie więcej miejsca. I jest to prawda. Wybór zestawów podtynkowych Geberit sprawdza się w małych toaletach, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.
Drugim, ważnym powodem wyboru zestawu podtynkowego jest estetyka. Projekt łazienki przygotowany, płytki dobrane, meble starannie przeselekcjonowane… a wśród tego wszystkiego masywny, klasyczny sedes, który „gryzie się” z resztą elementów. Lekkość stylistyczna miski wiszącej jest niezaprzeczalna. Przycisk spłukujący możesz z kolei dobrać tak, aby pasował do Twojej wizji, w tym otaczających go płytek. I chodzi tu o coś więcej niż kolorystykę i design. Geberit oferuje przyciski uruchamiające z różnymi funkcjami, np. światłem orientacyjnym, bezdotykowym spłukiwaniem albo pojemnikiem na kostki do spłuczki.
Jeśli przekonaliśmy Cię, że zestaw podtynkowy to rozwiązanie dla Ciebie, czeka Cię wybór odpowiedniego stelaża. Najpierw musisz odpowiedzieć sobie na pytanie, czy potrzebujesz modelu do zabudowy lekkiej czy ciężkiej.


Wybór stelaża podtynkowego – zabudowa lekka czy ciężka?
W istocie chodzi o to, czy stelaż podtynkowy będzie montowany w ścianie murowanej czy obudowany płytą kartonowo – gipsową. Pamiętaj, że absolutnie nie można wykorzystywać modeli przeznaczonych dla ścian murowanych w lekkiej zabudowie! Stelaże takie są dużo cięższe, a zabudowa kartonowo – gipsowa może ich nie utrzymać – dojdzie do uszkodzenia ściany, ceramiki, a być może również podłogi.
Obecnie na rynku dominują jednak i najpopularniejsze są stelaże podtynkowe właśnie do zabudowy lekkiej. Polecane modele serii Geberit Duofix zostały stworzone z myślą o takim właśnie zastosowaniu.
Co ważne jednak, ich szczególną zaletą jest łatwość montażu. Ich konstrukcja jest na tyle prosta i przejrzysta, że możesz je zamontować samodzielnie.


Skoro stelaż będzie zabudowany, ma być trwały. Jak taki rozpoznać?
Już wiesz, że stelaż do zabudowy ciężkiej nie sprawdzi się przy zabudowie lekkiej i odwrotnie. Zwróć jednak uwagę też na samo wykonanie stelaża.
Po pierwsze, zwróć uwagę, żeby rama samonośna całej konstrukcji, czyli to na czym wszystkie elementy są montowane, była malowana proszkowo. Jeśli tak będzie, masz pewność, że konstrukcja będzie odpowiednio chroniona przed rdzą. Podobną funkcję pełni ocynkowanie nóg montażowych.
Po drugie, konstrukcja musi mieć odpowiednią nośność. Omawiane zestawy Geberit są testowane na obciążenia 400 kg. To tyle ile waży niedźwiedź brunatny. Wprawdzie nie spodziewamy się, żeby był użytkownikiem toalety, niemniej możesz sobie wyobrazić, że zasiada na misce WC, a ta niewzruszona trwa na swoim posterunku.
Takie rozwiązania wprowadzono w serii produktów Geberit Duofix. A gdyby powyższa argumentacja jednak Cię nie przekonała, pamiętaj, że firma daje 10 lat gwarancji na stelaż podtynkowy, spłuczkę i ceramikę, a przez 25 lat masz gwarantowany dostęp do części zamiennych dla komponentów funkcjonalnych.


Trwała i oszczędna spłuczka to jedyny słuszny wybór
Stelaże podtynkowe Geberit we wspomnianym wcześniej szwajcarskim hotelu wytrzymały kilka dekad i zostały wymienione tylko z powodu remontu. Podobnie sprawa ma się ze słynnymi spłuczkami, które działały bezawaryjnie przez dziesiątki lat. Spłuczki te są na tyle znane, że w istocie wszystkie tego typu rozwiązania w języku potocznym nazywa się nazwą marki, która je wymyśliła. Niemniej, tylko oryginał gwarantuje odpowiednią jakość. Nie bez powodu spłuczki podtynkowe Geberit zostały wybrane ponad 60 mln razy w ciągu ostatnich 50 lat. Między innymi dlatego, że są wykonane z jednego fragmentu materiału, a więc zmaksymalizowano szczelność urządzenia.
Spłuczki Geberit obecne w zestawach podtynkowych marki słyną nie tylko z trwałości, ale również z oszczędności. Niegdyś spłuczki potrafiły zużyć ponad 10 litrów wody naraz! Obecnie wiele produktów spłukuje 3 lub 6 litrami wody (dwa tryby pracy). Geberit poszedł jednak dalej – dbasz o środowisko i oszczędzasz wodę (oraz pieniądze), ponieważ wykorzystujesz jedynie 2 lub 4 litry wody podczas jednego użycia.


Dzięki izolacji akustycznej tylko ty wiesz, kiedy korzystasz z WC
Łazienka jest Twoim sanktuarium. To miejsce, gdzie chcesz się czuć komfortowo. A nic bardziej nie zaburza tego poczucia bezpieczeństwa od faktu, że sąsiad lub domownicy właśnie usłyszeli dźwięk spuszczanej wody w toalecie (łącznie z tym, że wiedzą, który tryb został wykorzystany).
Zestawy podtynkowe Geberit Duofix oferują świetne rozwiązanie, które zapewni pełnię prywatności. Od początku były projektowane z myślą m.in. o hotelach, gdzie goście hoteli oczekują spokoju. Cały system montażowy jest dźwiękochłonny, a wraz ze stelażem otrzymujesz zestaw do izolacji akustycznej, który rozwiązuje wspomniane problemy.
Jeśli do tego dodasz znajdujące się w zestawach deski wolno opadające, masz pewność, że tylko ty wiesz, co dzieje się w łazience.


Jaka miska WC do zestawu podtynkowego?
Naszym zdaniem najlepiej jest wybierać gotowe zestawy podtynkowe, które uwzględniają już wiszące miski WC. Masz wtedy pewność, że wszystkie elementy będą do siebie pasować, a montaż będzie całkowicie bezstresowy. Idealne zgranie elementów gwarantuje też, że cały zestaw będzie pracował optymalnie – woda podczas spłukiwania pojawi się w misce, a nie na podłodze.
W przypadku Geberit Duofix zestawy zawierają świetnej jakości miski WC Koło z technologią Rimfree. Miski nie mają kołnierza, a to oznacza łatwiejsze czyszczenie i większą higienę.


Zestaw podtynkowy – czym kierować się podczas wyboru?
Podsumujmy nasze ustalenia. Zestawy podtynkowe ze stelażem:
• doskonale sprawdzą się w małych łazienkach oraz toaletach, które chcemy urządzić niezwykle elegancko;
• należy dobrać odpowiednio do posiadanej zabudowy – stelaż jest dopasowany do zabudowy ciężkiej lub lekkiej – oraz, mając na uwadze prostotę ich montażu (najlepiej samodzielnego, jednoosobowego);
• mają być trwałe, a więc ich elementy powinny być malowane proszkowo lub ocynkowane, a także testowane na obciążenie sięgające kilkuset kilogramów;
• należy wybierać, mając na uwadze długi czas gwarancji i dostępności elementów zastępczych;
• powinny mieć oszczędną i wytrzymałą spłuczkę;
• wybieraj, uwzględniając izolację akustyczną, aby mieć pełnię prywatności oraz ciszę i spokój;
• należy wybrać tak, aby w komplecie znajdowała się perfekcyjnie dopasowana wisząca miska WC


Powyższą analizę przeprowadziliśmy, przybliżając przy okazji propozycję Geberit Duofix, która spełnia wszystkie te warunki i w szczególności zasługuje na polecenie.

Zapraszamy do oddziałów!

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy