Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Nowoczesny kocioł kondensacyjny? Saunier Duval Thelia Condens!

Saunier Duval Thelia Condens to seria wiszących kotłów kondensacyjnych do CO i CWU dedykowanych dla małych instalacji.

Wśród modeli znajdziesz dwufunkcyjną wersję 25-A, jak i 3 jednofunkcyjne wersje AS. Wszystkie z zamkniętą komorą spalania. Producent podkreśla, że kotły zostały zaprojektowane tak, aby wymiana starego urządzenia była możliwie łatwa i bezproblemowa. Posiadają m.in. adapter wyjścia spalin 60/100 oraz listwę do montażu.

Nowoczesne rozwiązania w kompaktowym wydaniu

Kotły Saunier Duval Thelia Condens mają też automatykę pogodową. Wystarczy podłączyć sensor zewnętrzny MiPro (w wersji przewodowej lub bezprzewodowej), a urządzenie zacznie dostosowywać moc grzania do warunków na zewnątrz.

Trwały i lekki aluminiowo-krzemowy wymiennik ciepła jest niewielkich rozmiarów, dzięki czemu kocioł zamontujesz nawet w małych pomieszczeniach.

Jednofunkcyjne modele Thelia Condens AS świetnie współpracują z zasobnikami ciepłej wody (pojemność 120-200 l, polecane są modele Saunier Duval FE).

Wymiennik skonstruowano tak, aby jego obciążenie było na możliwie niskim poziomie. Zapewniają to kanały wodne o dużym przekroju, dzięki którym ciepło roznosi się równomiernie, ścianki utrzymują stosunkowo niską temperaturę, a w efekcie zredukowano ryzyko wystąpienia kamienia kotłowego.

Saunier Duval produkuje wymienniki w technologii odlewania, tej samej, którą wykorzystuje się do wytwarzania bloków silników samochodowych. To dlatego jest taki żywotny i odporny na rdzę.

Samoczynnie zamykający się syfon odpływowy kondensatu nie wymaga napełnienia wodą przy instalacji lub w czasie uruchamiania. Po odparowaniu wody zamyka się, a wszystkie produkty spalania są usuwane przez układ spalinowy.

Ekologiczne, wysokosprawne i energooszczędne rozwiązanie dostosowane do pracy z różnymi typami gazu

Po pierwsze, kotły Thelia Condens pobierają w zależności od wersji od 105 do 120 W, co sprawiło, że uzyskały wysoką klasę energetyczną A.

Energooszczędność wraz z niską emisją zanieczyszczeń (klasa 5 emisji NOx) pozwala uznać proponowane przez Saunier Duval rozwiązania za ekologiczne.

Kotły współpracują domyślnie z gazem G 20, ale po odpowiedniej konfiguracji również z gazami G 27 i GZ 350.

Kocioł wykorzystuje dostarczany surowiec z wysoką sprawnością wynoszącą nawet 108,5% przy 30% obciążeniu. Tak wysoki parametr udało się osiągnąć dzięki zwiększonej powierzchni wymiennika i jego konstrukcji, która sprzyja maksymalizacji kondensacji spalin.

Wygodne, intuicyjne sterowanie

Nie tylko montaż jest łatwy, ale również konfiguracja urządzenia. Bieżące tryby pracy i parametry można sprawdzić na wyświetlaczu. Kod statusu, kody diagnostyczne i inne dane są czytelne dzięki białemu podświetleniu na jednolitym, ciemnym tle.

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy