Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Pompy ciepła Vaillant sposobem na ekologiczny i zabezpieczony energetycznie dom

Pompy ciepła Vaillant oferują zaawansowane technologie pozwalające zmniejszyć zużycie energii pierwotnej i ograniczyć emisję spalin. Pobierają ciepło z powietrza, gleby lub wód gruntowych i efektywnie wytwarzają moc grzewczą. Ich COP, czyli stosunek mocy grzewczej produkowanej przez urządzenie do mocy przez nie pobieranej, wynosi ponad 4. Oznacza to, że wytworzą 4 kW mocy grzewczej, jeśli dostarczy im się zaledwie 1 kW mocy elektrycznej.

aroTHERM Plus – ekologiczne rozwiązanie idealne dla modernizowanego domu

Vaillant szczyci się tym, że pompy te operują propanem R290. Ten czynnik chłodzący to naturalnie występujący gaz o niskim współczynniku globalnego ocieplenia.

Jest to również doskonała propozycja dla tych, którzy chcą wymienić źródło ciepła bez gruntownego remontu całej instalacji CO. Wiele dostępnych na rynku pomp ciepła współpracuje dobrze jedynie z ogrzewaniem płaszczyznowym. aroTHERM Plus jednak zapewnia temperaturę zasilania w instalacjach CO i CWU na poziomie 75°C, dzięki czemu współpraca z klasycznymi grzejnikami układa się wręcz idealnie.

Jednocześnie rozwiązanie Vaillant jest niezwykle ciche – aroTHERM Plus generuje hałas na poziomie zaledwie 28 dB(A). Jeśli staniesz od niej w odległości 3 m, dźwięk będzie można porównać do tykania zegarka lub szeptu.

Komfortowe sterowanie zapewnia systemowy regulator pogodowy multiMATIC VRC 700 z opcjonalną aplikacją.

aroTHERM Split – ciche urządzenie, które grzeje w zimie i chłodzi w lecie

Wersja split to dwie, połączone ze sobą jednostki, które można zamontować na ścianie budynku lub na gruncie w jego pobliżu. W środku domu instalowana jest centrala grzewcza uniTOWER z wbudowanym zasobnikiem CWU o pojemności 190 l.

Podobnie jak poprzednie urządzenie, tak i wersja Split jest niezwykle cicha i nadaje się do zastosowania w gęstej zabudowie mieszkalnej.

Inwestor łatwo znajdzie odpowiednie miejsce dla pompy ciepła – ta może znajdować się nawet 25 m od jednostki wewnętrznej.

Urządzenie sprawdzi się przez cały rok, w lecie bowiem zapewni komfort cieplny dzięki opcji aktywnego chłodzenia. Nie trzeba dodatkowo inwestować w klimatyzację.

aroTHERM Split to świetne rozwiązanie, jeśli użytkownik posiada lub planuje instalować system fotowoltaiczny, rekuperację albo kolektory słoneczne do CWU. Urządzenie zaprojektowano tak, aby efektywnie współpracowało z innymi komponentami systemu Vaillant.

geoTHERM perform – doskonały dla dużych obiektów

Dla dużych budynków, np. domów wielorodzinnych lub budynków użyteczności publicznej, Vaillant przewiduje przede wszystkim modele z serii geoTHERM perform, czyli gruntowe pompy ciepła nowego typu, które oferują wysoką temperaturę zasilania na poziomie nawet 65°C.

Mają moc 25, 40 lub 78 kW i mogą być połączone kaskadowo, tak aby sumarycznie oferować nawet 624 kW mocy i ogrzać powierzchnię aż 15000 m2 (zakładając 40 kW/m2). Wbudowany sterownik obsługuje maksymalnie 16 obiegów grzewczych.

Również w tych modelach dostępna jest opcja chłodzenia – urządzenie może obniżyć temperaturę w pomieszczeniach nawet o 3°C.

geoTHERM perform świetnie współpracuje z instalacjami fotowoltaicznymi.

flexoTHERM exclusive i flexoCOMPACT exclusive – pompy ciepła od początku do końca dostosowane do oczekiwań użytkownika

Modele z serii flexoTHERM exclusive i flexoCOMPACT exclusive ze zintegrowanym zasobnikiem CWU są najcichszymi produktami w ofercie Vaillant.

Sednem ich wyjątkowości jest jednak innowacyjne podejście do poboru ciepła. To pompy typu solanka-woda, które można połączyć w system, a następnie przezbroić z wykorzystaniem odpowiednich modułów, aby układ korzystał z różnych źródeł ciepła, tak wody (moduł fluoCOLLECT), jak i powietrza (moduł aroCOLLECT).

Wszystkie posiadają wysokosprawną sprężarkę z technologią wtrysku pary EVI, która efektywnie pracuje przy niskiej temperaturze dolnego źródła.

Urządzenia mają opcję chłodzenia pasywnego. W lecie krążący w układzie czynnik pobiera niską temperaturę z gruntu i przekazuje ją medium płynącemu w instalacji ogrzewania podłogowego. To z kolei będzie absorbować ciepło gromadzące się w pomieszczeniach.

Modele FlexoTHERM exclusive i FlexoCOMPACT exclusive po wyposażeniu w moduł aroCOLLECT współpracują również z klimakonwektorami. Dostarczają do nich wodę lodową, a tym samym stają się klasyczną klimatyzacją!

Można nimi sterować zdalnie dzięki modułowi komunikacji internetowej.

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy