Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Pompy ciepła CALLA VERDE

Ekologia, ochrona środowiska, komfortowy sposób ogrzewania i chłodzenia oraz niski koszt ogrzewania powodują, że pompy ciepła cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Poprzez wieloletnią pracę konstrukcyjną stworzyliśmy  bardzo nowoczesną  grupę inwerterowych  pomp ciepła CALLA VERDE o mocy 5-20 kW.

Pompy Heiztechnik jako pierwsze w Polsce pracują na najnowszym czynniku chłodniczym R452B, który wyprodukowany został na potrzeby wysokowydajnych pomp ciepła. Zastosowanie czynnika chłodniczego R452B oraz nowoczesnych komponentów spowodowało, że pompy osiągają bardzo wysoki współczynnik COP do7,3 oraz SCOP do 4,64 i mają  możliwość ogrzewania wody do 650C. Pompy są bardzo ciche w eksploatacji..

Ciekawym rozwiązaniem jest pompa CALLA VERDE COMFORT II.

Pompa  przeznaczona jest do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń oraz wytwarzania CWU w zintegrowanym z jednostką wewnętrzną zasobniku. Sprężarka wraz z układem chłodniczym znajduje się w jednostce zewnętrznej. Jednostka wewnętrzna pompy wykonana jest w formie hydroboksu stojącego ze zbiornikiem CWU  i modułem hydraulicznym.  Moduł hydrauliczny, wykonany w formie instalacji zasilającej, zawiera: obieg CO bezpośredni, obieg z zaworem mieszającym, obieg CWU z  zasobnikiem 250 lub 275 litrów, dwie elektroniczne pompy obiegowe, zawór przełączający CO/CWU, przepływomierz wody grzewczej, zespół grzałek o mocy 3-9 kW, magnetyczny separator zanieczyszczeń oraz grupę bezpieczeństwa CO składającą się z zaworu bezpieczeństwa, naczynia przeponowego i manometru CO.

Montaż pompy jest wyjątkowo prosty i mało pracochłonny, instalator otrzymuje  kompletny przygotowany układ hydrauliczny z automatyką.   

Odpowiednie ogrzewanie budynku – pompa ciepła jest niskotemperaturowym źródłem ciepła, co oznacza że może ogrzać wodę zasilającą instalację centralnego ogrzewania do stosunkowo niskiej temperatury: 55, 65°C. To z kolei wymaga zastosowania przystosowanej do tego instalacji grzewczej, np. z ogrzewaniem podłogowym, ściennym.

Skontaktuj się z nami!

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy