Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Piły taśmowe Milwaukee

Oferta pił taśmowych Milwaukee to 4 modele różniące się wielkością przestrzeni roboczej, a co za tym idzie, przeznaczeniem do różnych zadań w obrębie cięcia wgłębnego, wstępnej prefabrykacji materiałów, czy też przycinania lub wycinania istniejącej instalacji. Pilarki dostępne są na 2 platformach akumulatorowych. Mniejsze modele „41” i „64” zasilane są akumulatorami M12 TM , a większe „85” i „125” akumulatorami M18TM.
Niewątpliwą zaletą pilarek taśmowych jest cięcie na zimno różnych materiałów, takich jak stal, stal nierdzewna, miedź, plastik, aluminium a nawet żeliwo. Tnąc brzeszczotem pracującym w jednym kierunku, napędzanym silnikiem wolnoobrotowym uzyskujemy gładką krawędź, bez zadziorów i przepaleń na materiale. Tniemy także bez iskier.
Do pilarek taśmowych dostępne są brzeszczoty o różnej ilości zębów na cal (TPI). Dzięki czemu, użytkownik może dobrać optymalne rozwiązanie do wykonywanej przez siebie pracy.
Integracja trzech innowacyjnych technologii MILWAUKEE®: FUEL™ – bezszczotkowego silnika POWERSTATE™, akumulatora REDLITHIUM™ oraz inteligentnego systemu REDLINK PLUS™ – zapewnia wyjątkową moc, dłuższy czas pracy oraz wytrzymałość narzędzia.

M12 BS – najmniejsza i najbardziej kompaktowa pilarka. Przystosowana do pracy jedną ręką, nad głową, a także w ciasnych przestrzeniach. Rączka urządzenia jest dobrze wyważona, co przekłada się na wysoki komfort pracy użytkownika. Montaż i demontaż brzeszczotu następuje bez użycia narzędzi, w ciągu kilku sekund. Wyposażona została w spust dwufunkcyjny zapobiegający przypadkowemu uruchomieniu urządzenia.
Doskonała do cięcie profili montażowych, prętów gwintowanych/szpilek, czy stalowych rur do prasowania.
Przestrzeń robocza 41×41 mm.

M12 FBS64 – druga z małych pilarek taśmowych do pracy jedną ręką i pierwsza na rynku o głębokości cięcia 64mm zasilana napięciem 12V. Wyposażona w silnik bezszczotkowy z elektroniką zabezpieczającą jego pracę.
Osłona brzeszczotu chroni przed obrażeniami, uniemożliwiając dostęp do ostrza – montaż i demontaż bez użycia narzędzi w ciągu kilku sekund. Spust dwufunkcyjny zapobiegający przypadkowemu uruchomieniu urządzenia. Wysuwana stopa robocza do cięcia większych średnic. Włącznik z płynną regulacją prędkości zapewnia szybkie i łatwe dostosowanie parametrów. Posiada wbudowany hak z litego metalu do zawieszenia w czasie pracy (np. trójnóg MPS z oferty Milwaukee).
Przestrzeń robocza 64×64 mm.

M18 FBS85 – pilarka powszechnie stosowana w pracach instalatorskich ze względu na szeroki zakres pola roboczego, bo aż 85×85 mm, pozwalający na cięcie trójcalowych rur. Podobnie jak mniejszy model (M12 FBS64) wyposażona została w silnik bezszczotkowy z elektroniką zabezpieczającą jego pracę. Ze względu na większy zakres pola roboczego i swój gabaryt, wyposażona jest w dodatkowy uchwyt do łatwiejszego prowadzenia pilarki w czasie pracy oraz pełnej kontroli procesu cięcia.
Osłona brzeszczotu chroni przed obrażeniami, uniemożliwiając dostęp do ostrza – montaż i demontaż bez użycia narzędzi w ciągu kilku sekund, a spust dwufunkcyjny zapobiega przypadkowemu uruchomieniu urządzenia. Włącznik z płynną regulacją prędkości zapewnia szybkie i łatwe dostosowanie parametrów. Pilarka posiada regulowaną beznarzędziowo stopę roboczą do cięcia większych średnic i wbudowany hak z litego metalu do zawieszenia w czasie pracy.
Przestrzeń robocza 85×85 mm.

M18 CBS125 – największa z dostępnych pilarek taśmowych z polem roboczym 125x125mm, doskonała także do rur kanalizacyjnych. Posiada dodatkowy uchwyt do stabilnej pracy oburącz.
Wbudowany pięciostopniowy regulator prędkości od 0 do 116 m/min w oparciu o silnik bezszczotkowy w standardzie FUELTM pozwala w łatwy sposób dopasować urządzenie do konkretnego zadania.
Urządzenie zostało wyposażone w wysuwaną stopę roboczą do cięcia większych średnic oraz wbudowany hak z litego metalu do zawieszenia w czasie pracy.
Przestrzeń robocza 125×125 mm.

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy