Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Kabiny prysznicowe i brodziki Kermi: minimalizm, wygoda, trwałość

Kabina prysznicowa Kermi

Dobór brodzika i kabiny prysznicowej do łazienki jest kluczowy. Elementy wyróżniają się na tle aranżacji. Powinny być do niej idealnie dopasowane, a do tego łatwe w utrzymaniu. Takie właśnie są propozycje Kermi, o których piszemy poniżej.

Kabiny prysznicowe, które wpisują się w najnowsze trendy

Jednym z ciekawszych trendów łazienkowych jest używanie eleganckich, czarnych kabin prysznicowych. Uzyskujesz dzięki temu kontrast i odpowiednio ją eksponujesz. Trzeba jednak pamiętać, żeby profile kabiny były cienkie. Wtedy ciemny kolor będzie jedynie akcentem na tle aranżacji, a łazienka zyska na lekkości. Takim prostym, delikatnym designem w czerni cechuje się m.in. nowy model Mena.

W ofercie są również modele z profilami w klasycznych odcieniach bieli lub w chromie o wysokim połysku, które rozjaśnią pomieszczenie.

Kabiny Kermi mają komfortowe drzwi przesuwne lub wahadłowo-składane – te sprawdzą się szczególnie w małych łazienkach.

Przyjrzyj się też modelom, w których szkło zamontujesz bez profili, bezpośrednio do ściany. To godne uwagi podejście do minimalistycznej estetyki i elegancji. Warto je rozważyć, jeśli chcesz by kabina jeszcze bardziej wtopiła się w aranżację łazienki.

Jak stworzono trwałe i łatwe w czyszczeniu kabiny prysznicowe

Zgodzisz się, że najgorszym, co może spotkać Twoją kabinę prysznicową jest korozja zżerająca profile? Zwracaj uwagę na aluminium, z którego są wyprodukowane. Kermi poddaje profile eloksalowaniu. Na ich powłoce tworzy się cienka i twarda warstwa tlenku aluminium. Dzięki temu ochrona przed rdzewieniem jest większa. Powierzchnia jest też odporna na detergenty używane podczas sprzątania.

Taką powłokę znajdziesz m.in. w nowym modelu Stina, na który producent daje wydłużoną 5-letnią gwarancję.

Ale korozja może dopaść również szkło. Gdy woda, wilgoć i para oddziałują na jego powierzchnię, może dojść do jej uszkodzenia – zmatowieje i pojawi się nieprzejrzysty, brzydki nalot.

W kabinach prysznicowych Kermi pomyślano i o tym. Hartowane szkło jest trwale pokryte wypalaną w nim powłoką ochronną KermiClean. Zapobiega ona osadzaniu się kropli wody i mydła, zanieczyszczeń i drobnoustrojów. Efekt? Sprzątanie i utrzymanie higieny jest jeszcze łatwiejsze. Dowodzi tego też badanie mikrobiologiczne i atest higieniczny, w którym wskazano, że kabiny nadają się do użycia w szpitalach, szkołach i domach opieki.

Powłoka ma certyfikat TUV, który potwierdza jej żywotność do 10 lat normalnego użytkowania. Potem powłoka działa dalej, choć ochrona może być nieco słabsza. Co ważne, nie musisz jej odświeżać specjalnymi preparatami, w przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań.

Kabiny prysznicowe przemyślane od podstaw – solidne rolki, bryzgoszczelność i bezpieczeństwo

Producenci ciągle wymyślają nowe pomysły, ale Kermi zaczęło pracę nad swoimi kabinami od stworzenia solidnych fundamentów.

W wielu kabinach prysznicowych po pewnym czasie rolki w drzwiach zaczynają się blokować. Ale nie tutaj. Kermi zadbało, żeby podwójne rolki u góry i dołu drzwi były łożyskowane. Dzięki temu otwieranie drzwi będzie płynne przez długi czas. A system łatwego odpinania pozwoli Ci je łatwo zdemontować i wyczyścić.

Masz też pewność, że podczas kąpieli woda pozostanie wewnątrz kabiny. Propozycje Kermi są bryzgoszczelne zgodnie z normą EN 14428. Ponadto profile przyścienne są regulowane, dzięki czemu można zniwelować krzywizny ścian, które w innych przypadkach powodowałyby przedostawanie się wody.

Decyduj o każdym detalu swojej kabiny prysznicowej

Kto powiedział, że musisz wybierać spośród identycznych, masowo produkowanych kabin prysznicowych? Kabina prysznicowa powinna w 100% pasować do Twojej aranżacji. Być zgodna z Twoim gustem. Być ozdobą łazienki. Wystarczy skorzystać z propozycji Kermi Extra, żeby tak było. Wybierz odpowiadającą Ci wersję przeszklenia, rodzaj wykończenia profilu, kolor z kilkudziesięciu dostępnych i mechanizm w zawiasach. A jeśli tego zechcesz, kabina prysznicowa stanie się nawet lustrem lub zostanie pokryta wykonanym na Twoje życzenie piaskowanym wzorem.

Brodzik do kabiny? Kermi Koralle! Wytrzymałe, higieniczne i bezpieczne

Do kabiny prysznicowej Kermi idealnie będzie pasował brodzik z serii Koralle. To purystyczne, płaskie modele, które można zainstalować tradycyjnie, ponad posadzką lub na jej wysokości – wysokość wyregulujesz co do milimetra.

Brodzik ma rdzeń ze sztucznego kamienia z powierzchnią żelkotu, który magazynuje ciepło. Podczas kąpieli poczujesz przyjemne ciepło pod stopami.

Ponadto wykorzystane materiały czynią go odpornym na pęknięcia, łatwym w pielęgnacji i odpornym na promieniowanie UV.

Opcjonalnie można zamówić wersję z powłoką antypoślizgową.

Kabiny i brodziki Kermi – dopasowane do aranżacji, wyróżniające się estetyką

Jeśli jesteś na etapie wyboru kabiny prysznicowej i brodzika, rozważ propozycje Kermi:

  • wpisują się w najnowsze trendy aranżacyjne, dzięki czemu urządzisz elegancką łazienkę,
  • mają trwałe i zabezpieczone przed korozją profile i szkło, które łatwo wyczyścisz,
  • możesz je dostosować do estetyki łazienki, dobierając poszczególne elementy zgodnie z własną wizją,
  • docenisz wygodę płynącą z ich używania – drzwi pracują płynnie, można je łatwo zdemontować do czyszczenia, a sama kabina jest całkowicie bryzgoszczelna,
  • minimalistyczne brodziki wykonane z jednego odlewu gromadzą ciepło i ogrzewają stopy dzięki rdzeniowi ze sztucznego kamienia.
west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy