Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

Czym przycinać i łączyć rury? Testujemy Milwaukee® M12™!

Trudno zliczyć, ile rur przycinają fachowcy z branży HVAC w swojej codziennej pracy. A potem jeszcze trzeba je połączyć, tworząc instalację zgodną z projektem i satysfakcjonującą użytkownika końcowego. Niektórzy przycinają rury szlifierkami kątowymi lub innymi narzędziami. Ale na rynku jest obecne rozwiązanie, które świetnie usprawnia pracę. To obcinaki i zaciskarka marki Milwaukee® z serii M12™. Sprawdziliśmy jak działają i przygotowaliśmy dla Was recenzję tych urządzeń

Ekspresowe cięcie rur za pomocą Milwaukee® M12™

Cięcie standardowej rury PEX obcinakiem Milwaukee® C12 PPC (przekrój rury do 50 mm) zajęło dosłownie niewiele ponad sekundę – można rzec, że ostrze wchodziło w materiał, jak w masło. Potem wzięliśmy do ręki model Milwaukee® M12™ PCSS (zakres przekroju rury od 12 do 28 mm). Okazało się, że cięcie rury w sztandze miedzianej trwało równie krótko. Nieco więcej czasu urządzenie potrzebowało, by poradzić sobie z rurą w sztandze stalowej, ale wciąż było to mniej niż 10 sekund.

To co zwraca uwagę to bezpieczeństwo użytkownika w przypadku korzystania z oferowanego rozwiązania. Tnąc rury szlifierką kątową rury miedziane lub stalowe generowane są iskry – źródło zagrożenia dla wzroku i otoczenia. A sama szlifierka również wymaga działania w pełni zgodnego z zasadami BHP. Tutaj mamy natomiast produkt, który oferuje nam cięcie precyzyjne, szybkie i beziskrowe.

Co przyciąłeś, to łatwo i szybko zaciśnij za pomocą praski

Po przycięciu, wzięliśmy na warsztat model Milwaukee® M12™ HPT, czyli praskę do zaciskania rur. Okazało się, że pracuje równie szybko, jak obcinaki. Czyli przycięcie rur, a następnie ich połączenie może sumarycznie zająć nawet kilkanaście sekund. Może zastanawiasz się nad tym, czy to faktycznie ma znaczenie. Ale jeśli zsumujesz czas, który oszczędzasz w skali całego projektu i realizacji kompleksowej instalacji wodno-kanalizacyjnej, mówimy już nie o sekundach, a o godzinach.

Przeprowadzone przez nas testy przekonały nas nie tylko, że cięcie jest łatwe i szybkie, ale też dokładne – nie stwierdziliśmy na przyciętych końcach poszarpanych brzegów.

Szybkość, solidność i wygoda – wszystko, czego potrzebujesz

Trzy kluczowe cechy produktów z serii Milwaukee® M12™ to przyspieszenie pracy, wysoka jakość jej efektu końcowego i rozwiązania ukierunkowane na wygodę użytkownika. Skupiliśmy się na obcinaku do rur PEX, obcinaku do rur w sztangach miedzianych lub stalowych i na zaciskarce do połączeń rurowych. Warto jednak pamiętać, że urządzenia te to tylko część rodziny Milwaukee® M12™, na którą składają się również wiertarki, młotowiertarki, zakrętarki, klucze udarowe, klucze dynamometryczne i wiele, wiele innych innowacji. Świetnym zabiegiem producenta jest stworzenie systemu zasilania wszystkich urządzeń jednym modelem akumulatora, który umożliwia nieprzerwaną pracę przez wiele godzin. Oznacza to, że nie musisz zastanawiać się, jaka bateria lub ogniwo jest Ci potrzebne do pracy w danym momencie. Masz przy sobie jeden akumulator, który pasuje do wszystkiego.

Wszystkie omówione w tekście produkty znajdziesz w naszych oddziałach.

Zapraszamy do naszych oddziałów.

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy