Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

INWESTYCJA W FOTOWOLTAIKĘ. DOMOWA ELEKTROWNIA SŁONECZNA

Fotowoltaika

FOTOWOLTAIKA JAKO INWESTYCJA – NIE TYLKO W CZASIE KRYZYSU

Pandemia koronawirusa wiele osób skłoniła do szukania nowych rozwiązań inwestycyjnych. Kryzys gospodarczy wpłynął mocno na sektor nieruchomości – wiele osób wynajmujących mieszkania zderzyło się z problemem zamknięcia uczelni i tym samym – wyjazdu studentów z ośrodków akademickich. Także inflacja stała się potężnym wyzwaniem. Jak najlepiej zainwestować pieniądze? Jak zabezpieczyć swój dorobek i wyjść z kryzysu obronną ręką?

Warto spojrzeć na sytuację ekonomiczną w Polsce nieco szerzej. Inflacja, czyli spadek wartości pieniądza przy jednoczesnym ogólnym wzroście cen nie jest problemem ostatniego roku. Statystyki pokazują duży wzrost inflacji na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Twoje oszczędności maleją od dłuższego czasu, a utrzymanie ich wartości jest dziś jednym z najważniejszych priorytetów dla polskich rodzin.

Najczęstszym wyborem jest założenie kont oszczędnościowych i lokat. Tylko czy to rozwiązanie jest opłacalne? Wszystko zależy w końcu od poziomu stóp procentowych. Aktualnie w naszym kraju mamy najniższy poziom stóp procentowych w historii. Już w marcu 2020 roku Rada Polityki Pieniężnej zadecydowała o obniżeniu:

  • stopy referencyjnej z 1,5% do 1%
  • stopy lombardowej z 2,5% do 1,5%
  • stopy redyskonta weksli z 1,75% do 1,05%

Jedynie poziom stopy depozytowej pozostał bez zmian (0,5%). Eksperci finansowi przewidują, że trend obniżania oprocentowania depozytów utrzyma się. Dziś najbardziej atrakcyjna oferta lokaty gwarantuje 9,99 odsetek netto przy kapitale rzędu 10 000 PLN… Największy zysk (który zapewnia depozyt kwartalny) osiąga stawkę 4% w skali roku. Sumy te nie porywają – rzeczywisty zysk jest znikomy. Jakie inne rozwiązania wybrać?

Nieco odważniejsze osoby wybierają inwestycję na giełdzie. To wiąże się oczywiście z dużym ryzykiem, jednak potencjalny zysk jest także dużo większy. Niestety giełdy są bardzo wrażliwe na kryzysy – pandemia koronawirusa spowodowała wyraźną tendencję spadkową.

Niepewne czasy wymagają nowych rozwiązań. Odkryj z nami inwestycję w fotowoltaikę. Ta inwestycja, dzięki bezpieczeństwu i trwałości sprawdzi się nie tylko w czasie zawirowań rynkowych. Każdego roku odczujesz zysk z tej decyzji.

INWESTYCJA W FOTOWOLTAIKĘ – DLACZEGO WARTO?

Inwestycja w fotowoltaikę jako lokata kapitału cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego?

  • To rozwiązanie bezpieczne – w przeciwieństwie do gotówki, instalacja fotowoltaiczna ma nie tylko symboliczną wartość, ale także przynosi realną korzyść w postaci prądu elektrycznego.
  • To rozwiązanie stabilne – inwestując w instalacje fotowoltaicznę nie musisz przejmować się zmianami rynkowymi, inflacją czy kryzysami gospodarczymi.
  • Atutem własnej elektrowni słonecznej są długoletnie gwarancje na moduły fotowoltaiczne, a także uszkodzenia mechaniczne oraz gwarancje uzysku.
  • W przeciwieństwie do standardowych rozwiązań, np. lokat bankowych – instalacja fotowoltaiczna zapewnia realny zysk przez długi okres czasu. Żywotność paneli to około 35-40 lat!
  • Istnieje wiele atrakcyjnych programów dofinansowujących inwestowanie w fotowoltaikę, dzięki czemu budowa instalacji będzie jeszcze tańsza.
  • To rozwiązanie ekologiczne i ekonomiczne – w dłuższej perspektywie czasu nie tylko zabezpieczysz swoje oszczędności, nie tylko wytworzysz własny prąd, ale także przyczynisz się do promowania postaw ekologicznych!
west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy