Wybierz oddział do kontaktu: Phone icon Skontaktuj się!
Human icon ZAMI / ITEAM

Strefa wiedzy

GRUNDFOS SCALA1

GRUNDFOS SCALA1 – NOWOCZESNY HYDROFOR ZDALNIE STEROWANY

SCALA1 jest hydroforem domowym do podnoszenia ciśnienia wody typu „wszystko w jednym”. Wyposażony jest on w moduł komunikacyjny Bluetooth, dzięki czemu użytkownik smartfonu z aplikacją GO REMOTE ma pełną kontrolę nad pracą pompy.

KOMPAKTOWA BUDOWA

SCALA1 jest kompletnym urządzeniem zawierającym hydraulikę, silnik, zbiornik membranowy, przetwornik ciśnienia, detektor przepływu, zabez­pieczenie przed suchobiegiem, zawór zwrotny i inteligentny sterownik. Silnik o wysokiej efektywności energetycznej jest chłodzony wodą, co zapewnia cichą i niezawodną pracę urządzenia.

PRZEZNACZENIE
SCALA1 to idealne rozwiązanie do zasilania instalacji domowych w wodę z płytkich studni (< 8 m) i do podnoszenia ciśnienia wody z sieci wodociągowych. SCALA1 sprosta również pompowaniu wody ze zbiornika pośredniego, podziemnego lub dachowego. Typowe zastosowania to dostarczanie wody do:

  • zaworów czerpalnych i natrysków,
  • zraszaczy do podlewania trawników,
  • systemów nawadniania ogrodów.

Ponadto hydrofor SCALA1 można zastosować w takich obiektach jak:

  • szklarnie,
  • małe budynki użyteczności publicznej,
  • myjnie samochodowe w ograniczonym zakresie.

KOMUNIKACJA BLUETOOTH

Moduł komunikacyjny Bluetooth zainstalowany w pompie łączy się z intuicyjną aplikacją Grundfos GO REMOTE, która umożliwia moni­torowanie pracy, identyfikację zakłóceń i dokonywanie nastaw na pompie SCALA1 za pomocą smartfonu. Aplikację GO REMOTE można zainstalować w dowolnym urządzeniu mobilnym z systemem operacyjnym iOS lub Android. Aplikacja Grundfos GO REMOTE umożliwia zdalne uruchomienie pompy i jej nastawy, co jest doceniane szczególnie wtedy, gdy SCALA1 jest zamontowania w trudno dostępnych miejscach.

ZESTAW DWÓCH POMP

Zastosowana technologia „Multi-pump/booster” umożliwia połączenie dwóch pomp w zestaw i ich sterowanie w trybie praca/wspomaganie lub praca/czuwanie. Konfigurację przeprowadza się łatwo za pomocą aplikacji Grundfos GO REMOTE, która umożliwia także wybór trybu pracy naprzemiennej.

Połączenie dwóch pomp uzyskuje się za pomocą dodatkowego osprzętu: płyty podstawy, kolektora wejściowego/wyjściowego, zaworów, przewodu komunikacyjnego. Zestaw dwupompowy zapewnia większą wydajność zależną od typu zastosowanych pomp i oporów zasilanej instalacji.

SYSTEM SCALA1 FIRMY GRUNDFOS OSZCZĘDZA KAŻDĄ KROPLĘ WODY DESZCZOWEJ

Zbierając i ponownie wykorzystując wodę deszczową, możemy zmniejszyć problem niedoboru wody i aktywnie uczestniczyć w ochronie najcenniejszego surowca na świecie. Zbieranie wody deszczowej to bardzo efektywny sposób oszczędzania wody, a także pieniędzy, gdyż opłaty za wodę pitną ciągle rosną.

Woda deszczowa może być wykorzystana np. do spłukiwania toalet, prania, nawadniania ogrodów, jak również do mycia pomieszczeń i wielu urządzeń technicznych.

Domowy system wody deszczowej bazuje na znanej od kilku lat i cenionej za niezawodność pompie SCALA1, stąd nazwa kompaktowego urządzenia: System SCALA1. W sytuacji braku wody w zbiorniku z deszczówką, woda jest pobierana ze zbiornika zasilanego z sieci wodociągowej. System zapewnia pierwszeństwo wykorzystania wody deszczowej przed wodą wodociągową. Instalacja systemu zagospodarowania wody deszczowej jest zgodna z normą EN1717, która gwarantuje oddzielenie sieci wodociągowej od zbiornika zbierającego wodę deszczową. Zapobiega to cofaniu się zanieczyszczeń do sieci wodociągowej.

SYSTEM SCALA1 jest kompletnym urządzeniem do zagospodarowania wody deszczowej typu „wszystko w jednym” zawierającym zbiornik do magazynowania wody wodociągowej, pompę montowaną na tym zbiorniku, przetwornik ciśnienia i czujnik przepływu, zawór zwrotny, zawór trójdrogowy, sterownik i wspornik do montażu urządzenia na ścianie.

Zapraszamy do oddziałów!

west Wróć do wpisów
Pozostałe wpisy